VIGAS - kotle na dřevo

B agro - Petr Bria, (budova Březovské zemědělské, a.s.), 747 44 Březová, okres Opava
tel./fax/zázn.: 556 307 292, mobil: 603 548 074 - nonstop
e-mail: info@vigas.cz, http://www.vigas.cz
VIGAS www.vigas.cz VIGAS

VIGAS 25 TVZ

Kotel vynikajících parametrů a špičkové kvality. Vhodný pro vytápění menších průmyslových nebo hospodářských objektů, sušáren apod. do 600 m3. Představuje ideální poměr mezi kvalitou a cenou.

Teplovzdušný kotel VIGAS 25 TVZ je určený pro spalování suché dřevní hmoty od pilin po polena délky do 35 cm. Piliny, hobliny, štěpky a odřezky je nutné spalovat spolu s většími poleny. Obsah násypky stačí na 6 - 10 hodin běžného provozu kotle.

TVZ kotel rozměry_1

Kotel je svařený z ocelových plechů tloušťky 4 a 6 mm. Vnitřní stěny kotlů, které jsou ve styku se spalinami mají tloušťku stěny 6 mm, ostatní plechy mají tloušťku 4 mm. Výměník tepla je svařený z ocelových trubek  Ø 57 x 4,5 mm. Prostor spalovací komory je obložený šamotovými cihlami o šířce 20 mm. Krycí plech je zhotovený z plechu o síle 0,8 mm. Izolaci kotle tvoří materiál NOBASIL o síle 20 a 40 mm.

Řízení

Elektronická regulace AK 4000 je novou řídící jednotkou kotlů VIGAS. Splňuje požadavky  na nenáročnou obsluhu. Už v základním provedení je možné připojit prostorový regulátor teploty nebo odtahový ventilátor. Umožňuje časovou a teplotní regulaci kotle s týdenním programem. Signalizuje vyhoření paliva, kontrolu paliva nebo poruchu s jejím popisem. V procesu zplyňování a hoření paliva elektronická regulace AK 4000 sleduje změnu teploty a podle potřeby zvyšuje nebo snižuje plynule otáčky vzduchového ventilátoru.

Využití

Hlavní oblastí využití teplovzdušného vytápění jsou průmyslové objekty (haly), sušárny apod.

Výhody

Výhodou teplovzdušného vytápění je velká provozní pohotovost a vytápění je možné lehce kombinovat s větráním.

Základní výbava

 • Regulace AK 4000
 • Vzduchový ventilátor EBM
 • Chladící ventilátor
 • Teploměr spalin Typ PT1000
 • Žárobetonová tryska LAC
 • Tepelná pojistka
 • Čistící příslušenství

TVZ základní výbava

Doplňkové příslušenství

 • Odtahový ventilátor V25
 • Kovový popelník před kotel

TVZ doplňkové příslušenství

Schéma kotle

TVZ schéma a legenda


Připojení na komín a instalace

Odtahový ventilátor spalin „2“ slouží k omezení úniku kouře do prostoru kotelny při přikládání paliva do kotle VIGAS. V případě, že komín nesplňuje minimální rozměry „A“ a „B“ doporučujeme instalovat komínový ventilátor. Montuje sa mezi výstupní komínové hrdlo kotle a komín. Kondenzátor „3“ se montuje na bok kotle. Elektricky se připojí do řídící jednotky na silovou desku AK 4000S. Pro teplovzdušný kotel se dodává typ odtahového ventilátoru V25.

 • Minimum A - 8 m
 • Minimum B - 160 mm

 TVZ odtahový ventilátor AB

B AGRO Březová s.r.o., tel./fax/zázn.: 556 307 292, e-mail: info@vigas.cz  
created by WDS - web design
Ze dne: 24. února 2018, 12:31
Kotle - internetový obchod